Abidin diyor ki...

Gönderme Tarihi : 05.04.2012 - 15:28:42

Hemen söylemeliyim, bir pazarımı su, kuşlar, ağaç yapraklarının esintiyle hışırdama seslerini dinleyerek, temiz havayı içime çekerek huzurla geçirmek istiyorum diyorsanız şehrin hemen yanı başındaki İmamköy Çınar Restorant a gitmelisiniz.

Mekan -kalabalık olmazsa eğer- size şiir yazma isteği oluşturacak kadar güzel. Fakat şehre çok yakın olmasının dezavantajı baharın başlamasıyla çok kalabalık oluyor. Hele hafta sonları...
Benim İmamköy Çınar Restoranta gittiğimde havalar daha kış serinliğinden kurtulamadığından ve yağmur beklentisi olduğundan kimsecikler yoktu. Böyle olunca elbette mekanın tanıda doyum olmuyor.
Kahvaltı menüsüne gelince, bence bir köy kahvaltısı veren restoranttan bekleyebileceğiniz her şey var.
Özellikle hemen yanıbaşınızda yoğurup, fırında pişirdikleri sıcak sıcak masanıza gelen bazlamalar köy peyirleri ve tereyağıyla çok lezzetli. Çayda gerçek anlamda sınırsız bu arada, çaydanlık yanınıza bırakılıyor ve bittikçe yeni, taze demlenmiş çayınız geliyor. Kahvaltıdaki tüm ikramlar Aydın'ın yakın köylerinden alınıp size sunulmuş. Taze, lezzetli ve gerçek köy ürünleri.
Diğer taraftan mekana piknik için gelenler çok oluyormuş ki bu durum bence köy kahvaltısı tadını kaçıracaktır. Çevrenizde esen mangal dumanları arasında mekan uzun uzun oturmalara gelmez bence.
Eğer kalabalık olmayan bir gününü yakalayabilirseniz, mutlaka gidin derim. uygun fiyata keyifli ve kaliteli bir kahvaltı sefası sizi bekliyor İmamköy'de...

Karemun diyor ki...

Gönderme Tarihi : 01.04.2012 - 23:13:52

İmamköy Çınar Restorant doğa ile iç içe bir kahvaltı ve piknik mekanı. Çeşit ve lezzet bakımından güzel ancak mekan geniş olduğundan mıdır personel azlığından mıdır bilmem servis biraz gecikebiliyor. Çok acıkmadan gitmek lazım. Ayrıca, mekanın doğallığıla bütünleşen köpekler, benim gibi köpeklerden hoşlanmayanlarla fazlaca ilgilendiği için rahat bir kahvaltı yapamayabilirsiniz.

Çay her daim sıcak yanınıza çaydanlıkla ve ocak eşliğinde veriliyor, ekmeklerin kızarmış olması ise kahvaltıya ayrı bir tat katıyor elbette. çocuklu aileler için de ideal, çocukların rahatça dolaşıp oynayabileceği alan mevcut. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve doğal bir ortamda kahvaltı yapmak isteyenlere ( tabi bir de köpekten korkmayanlara) tavsiye edebileceğim bir mekan.